Jak se starat o zdravotní matrace?

Jako každý materiál, který podléhá opotřebení tak i matrace, pokud o ni správně pečujtee, tak zásadně prodlužujete její životnost a správnou fungování. Dobrý přístup vzduchu je zásadním prvkem, který působí jak na vrchní ložnou plochu, tak i na spodní část.
Při péči pomohou pružné lamelové rošty, které přístup vzduchu umožňují.
Čím více pokrývek budete na spací ploše mít, tím hůř bude prosychat. Pokud neumožníte proudění vzduchu ve spodní části, například  prostorem pro ukládání pokrývek a nenecháte jednou za 14 dní volně vzduch proudit, můžete očekávat vznik plísní a množení roztočů. Nejvhodnější řešení jsou lamelové rošty.

Potahy, které na matrace dodáváme jsou snímatelné a pratelné. I velké potahy  např. 180 x 200 cm lze rozdělit na poloviny a vložit do pračky a prát na 60stupňů.  Námi dodávané potahy vydrží i několik desítek praní bezjakékoliv změny struktury a funkčnosti.
Pokud se stane, zvláště u dětských matrací, že vylijete nějakou tekutinu, které pronikne až na jádro matrace, řešení není složité, stačí nechat jádro vyschnout. Jestliže je napadeno jádro matrace plísní, je nutné použít prostředek na hubení plísní a hub.

Pokud je možné pořídit dvě menší matrace než jednu velkou zvolte raději tuto možnost
Zpět na výpis článků

30.10.2017 - Ochranné matrace

Požití ochranných matrací, nebo též topperů má široké spektrum využití od zlepšení komfortu spaní na stavajících matracích, použití na sedacích soupravách až po příležitostné spaní ve stanu či autě.
zobrazit více informací