Jaký zvolit potah na zdravotní matraci?

Jaký zvolit potah na matraci?
Nejprve je potřeba zmínit, že nově prodáváme potahy na matrace i samostatně!
Během noci ztratí dospělá osoba z těla průměrně 0,4 litru tekutin. A je jasné, že odbyt vlhkosti formou pocení nepřispívá ke klidnému a komfortnímu spánku, takže vhodně vybraný potah na matrace zvýší Váš spánkový komfort. Díky rozličnosti každého z nás máte možnost vybírat z několika různých typů potahových materiálů. Záleží na Vašem výběru. Každé jádro matrace je opatřeno separační tkaninou a kvalitním potahem. Všechny naše potahy na matrace jsou snímatelné a pratelné a jsou opatřené třístranným a nebo dělitelným zipem.

POTAH DRY FAST se skládá z Dacronových vláken, které mají rychleschnoucí vlastnosti, jak už bylo prokázáno při používání v profesionálním sportovním oblečení. Šestihranná struktura vlákna umožňuje, že uvolněná vlhkost během spánku je transportována na povrch potahu a tam se po krátké době vypaří. Tělo tak zůstává příjemně chladné.
Testy regulace vlhkosti prokázaly, že DRY FAST schne daleko rychleji než jiné dobře absorbující látky. DRY FAST látky jsou po 30 minutách úplně suché, zato bavlněné látky byly z 50 % ještě vlhké. Tento produkt není ošetřen chemikáliemi, lamináty nebo elektrostaticky, tudíž jeho regulační vlastnosti zůstanou zachovány i po mnoha praních.

POTAH ORGANIC COTTON je vyroben 100% organicky pěstovaných vláken bavlny, přičemž organické úpravy neubírají bavlně v žádném směru na jejích přirozených kvalitách. Bavlna je stále silná, měkká a dýchá. Místo toho, aby byla bavlna stříkána jedovatýmy pesticidy, je použita směs organických hnojiv, např. zbytků čajovníkových semen a mýdla. Je to jeden ze způsobů, jak aktivně přispívat k menšímu znečišťování životního prostředí. Potahy Organic cotton 
neobsahují pesticidy
jsou šetrné k životnímu prostředí
mají antialergické vlastnosti
jsou vyrobeny z organicky pěstovaných bavlněných vláken.

POTAH FROTÉ je utkán z froté tkaniny a rouna. Je dělitelný z kvalitního úpletu, zónově prošitý s rounem o vysoké gramáži. Má dělitelný zip. Potahy z froté jsou použity na matracích  v akci.

POTAH SAMPLE je polyesterová tkanina o vysoké gramáži protkaná rounem. Potah je snímatelný a pratelný, opatřený dělitelným zipem.


POTAH CLIMA DREAM je novým vysoce kvalitním potahem s vysokou absorpcí vlhkosti a jejím rychlým transportem a následným odpařením. Pro bezproblémovou manipulaci s pratelným potahem je jádro každé matrace opatřeno separační tkaninou. Potah Clima dream
je příjemný na dotek
dokáže hodně redukovat vlhkost
zajišťuje suchý spánkový komfort
má moderní design
obsahuje dělitelný zip
má ventilační mřížku, která po celém obvodu potahu napomáhá lepšímu provzdušnění matrace
Zpět na výpis článků

30.10.2017 - Ochranné matrace

Požití ochranných matrací, nebo též topperů má široké spektrum využití od zlepšení komfortu spaní na stavajících matracích, použití na sedacích soupravách až po příležitostné spaní ve stanu či autě.
zobrazit více informací