Je lepší jedna velká, nebo dvě menší matrace?

Je lepší jedna velká, nebo dvě menší matrace?
Spali jste někdy v autě nebo třeba v letadle? Pokud ano, pak si asi dobře vzpomínáte, že jste mnohdy byli ve skrčené poloze a úplně jste si neodpočinuli. Jinými slovy pro kvalitní spánek je důležité mít dostatek prostoru. A na tento fakt při nákupu matrace rozhodně nezapomínejte. Šířka matrace by měla být 90 cm (na dvojlůžko 160 cm) a délka minimálně o 25 cm delší, než měříte. Optimální výška matrace se pak pohybuje v rozmezí 18–20 cm.
 
Lepší jsou menší matrace
Často se zákazníci ptají, jestli, když si kupují matraci na manželskou postel (tedy na dvojpostel), mají raději sáhnout po velké matraci pro oba, nebo si pořídit dvě normální matrace. Podle našich zkušeností je druhá varianta mnohem lepší.
Velké matrace sice má výhodu, že se vám v případě, že máte postel s nízkými boky, nebude jako malé matrace rozjíždět (nevznikne tedy mezera uprostřed), ale jinak má několik mínusů:
Kvůli větší velikosti (například matrace 160 × 200 cm) se s ní hůře manipuluje než s menšími matracemi.
Velké potahy jsou problematické na praní, zatímco u matrací s rozměrem 90 × 200 cm, nebo 100 × 200 cm potah lehce vložíte do pračky.
U velké matrace musíte zvolit pro oba spáče stejnou tuhost, což bývá problematické, protože někdo upřednostňuje měkčí a někdo zase tvrdší matraci. Když si koupíte dvě menší matrace, může být tuhost u každé jiná.
Tuhost ovlivňuje i životnost matrace. Pokud máte jednu velkou matraci a jste těžší než partner, dříve svou polovinu proležíte.
V případě většího hmotnostního rozdílu dojde k tomu, že každé otočení na Vaší půlce matrace se přenese i na partnerovu půlku a můžete ho při spánku rušit.
Pokud vlastníte lamelové rošty, tak v případě použití velké matrace nebude jejich funkce správná.
Zpět na výpis článků

30.10.2017 - Ochranné matrace

Požití ochranných matrací, nebo též topperů má široké spektrum využití od zlepšení komfortu spaní na stavajících matracích, použití na sedacích soupravách až po příležitostné spaní ve stanu či autě.
zobrazit více informací