Koupit tvrdou, nebo měkkou matraci?

Koupit tvrdou, nebo měkkou matraci?
Jakou tvrdost matrace zvolit? Tuto otázku si klade každý, kdo kupuje novou matraci. V našem e-shopu Vám nabízíme všechny stupně tuhosti – od matrací měkkých přes polotuhé a tuhé až po velmi tuhé. Při výběru tuhosti je potřeba vzít v potaz dva faktory, kterými jsou hmotnost spáče a poloha při spaní.
Hmotnost spáče
Obecně platí, že lidé s vyšší váhou by měli vybírat tvrdší matraci. Ti s méně kilogramy zase měkčí.
Poloha při spaní
Ti, kteří rádi spí na břiše nebo zádech, by se měli poohlédnout spíše po tvrdší matraci. Pro spánek na boku jsou naopak lepší matrace s nižší tuhostí, většinou se jedná o zdravotní matrace. Větší měkkost dovolí srovnat páteř do roviny a také jsou lépe chráněny klouby. Vliv na výběr té nejvhodnější tvrdosti matrace má i věk. U starších lidí jsou více v oblibě měkčí matrace.
Naše rada tedy zní: Jestliže vážíte do 70 kg a spíte na boku, volte raději měkkou matraci s lamelovým roštem. Rošt je nutný i u středně tuhých a tuhých matrací, kde hmotnost spícího přesahuje 100 kg. Opravdu kvalitní zdravotní matraci v rozměru 80 × 200 cm nebo 90 × 200 cm pořídíte už od 3 000 Kč a jsou v záložce matrace akce.

Zpět na výpis článků

30.10.2017 - Ochranné matrace

Požití ochranných matrací, nebo též topperů má široké spektrum využití od zlepšení komfortu spaní na stavajících matracích, použití na sedacích soupravách až po příležitostné spaní ve stanu či autě.
zobrazit více informací