Zdravotní matrace ze studené pěny, nebo z polyuretanu

Je lepší koupit matraci z PUR pěny, nebo studené pěny?
Životnost a vlastnosti matraci zásadně ovlivňuje její materiálové složení. Proto je pochopitelné, že se lidé často ptají: Mám si koupit matraci z PUR pěny nebo ze studené pěny, případně matraci, která kombinuje studenou pěnu s VISCO pěnou?
 
Molitanová matrace je levnější
Nejprve je potřeba vysvětlit, že PUR pěna neboli pěnový polyuretan je molitan. Když tedy někdo říká, že má doma molitanovou matraci, tak má matraci z PUR pěny. Polyuretan je polymer, který se vyrábí polyadicí diizokyanátů a dvoj- nebo vícesytných alkoholů za vzniku karbamátové (uretanové) vazby. Molitanová matrace je pružná, má výborný odpor proti stlačení a vysokou tvarovou stálost. Výhodou je také nižší cena, která je ale odvislá na tom, z jakého typu pěny (označuje se číslem na m3) je matrace vyrobená. Obecně platí, že čím vyšší číslo, tím se jedná o kvalitnější matraci. Vyšší hustota pěny totiž zaručuje delší dobu používání. Nevýhodou molitanových matrací ale je, že více hřejí a hůře větrají. Pokud se tedy v noci více potíte, molitanová matrace pro vás vhodná příliš není.

Matrace ze studené pěny jsou vzdušné a pružné
Studená pěna se někdy označuje jako HR z anglického High Resilience, tedy vysoce pružná. Matrace ze studené pěny se vyrábí bez chlóroflórokarbónátů a tím šetří životní prostředí. Materiál disponuje dobrou elasticitou i při vyšší objemové hustotě. Díky otevřenější buněčné struktuře má HR pěna dobrou prodyšnost, tedy snáze vyrovnává teplotní rozdíly. To znamená, že zdravotní matrace vyrobené ze studené pěny výborně regulují teplotu – v létě chladí a v zimě hřejí.
Velký výběr
Pokud hledáte komfort a vysokou trvanlivost, zvolte raději matraci ze studené pěny. Matrace z molitanu je sice levnější, ale kvality a trvanlivosti matrací z HR pěny nedosahuje.
Molitanové a matrace ze studené pěny vyrábíme ve všech velikostech: 80 × 200 cm, 90 × 200 cm cm, 120 × 200 cm, 140 × 200 cm, 160 × 200 cm nebo 180 × 200 cm. Matrace z těchto materiálů se výborně hodí na pružné lamelové rošty, ať už pevné nebo polohovací.

Zpět na výpis článků

30.10.2017 - Ochranné matrace

Požití ochranných matrací, nebo též topperů má široké spektrum využití od zlepšení komfortu spaní na stavajících matracích, použití na sedacích soupravách až po příležitostné spaní ve stanu či autě.
zobrazit více informací