Jak pečovat o zdravotní matraci?

Jako každý spotřební produkt tak i matrace jestliže o ni pečujete prodlužujete její životnost a správnou funkčnost.
Základem péče o matrace je dobrý přístup vzduchu jak na vrchní ložnou plochu, tak i na spodní část. V praxi to znamená jestliže máte na ložné ploše hodně pokrývek, bude hůře prosychat. Pokud zamezíme přístupu vzduchu ke spodní části, například úložným prostorem a nebude alespoň jednou za 14dní volně vzduch proudit, pak můžeme očekávat vznik plísní.
Matracové potahy jsou z valné většiny snímatelné a pratelné. I když má potah větší  rozměr lze jej rozdělit na poloviny a vložit do pračky. Námi dodávané potahy vydrží i několik desítek praní bez sebemenší změny v kvalitě.
Pokud matraci poškodíme, například vylitím nějaké tekutiny, které pronikne až k jádru matrace, řešení je poměrně jednoduché stačí nechat jádro vyschnout. V případě vytvoření plísně, je nutné použít prostředek který tyto plísně hubí.
Při koupi nové matrace je dobré kalkulovat s tím že s menší matrací se nám bude lépe manipulovat jak při větrání tak i při sundávání a praní potahu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení